Posílený soupeř z Blanska ukázal sílu svou i skupiny D!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - KST Blansko 7:10
Konání:
12.10.2019 14:00
Odkaz:
Hráč zápasu:
   Do Zruče v rámci 2.kola 3.ligy mužů skupiny D zavítalo relativně nedaleké Blansko. Soupeř se sice v loňské sezóně umístil ve spodní polovině vyrovnané tabulky, ale posílil přestupem Miloslava Vaculíka, čímž se stal jedním z favoritů skupiny. To se postupně zobrazovalo i na stolech. Začátek patřil domácím, když jsme vyhráli obě čtyřhry, ač jsme postrádali černého lehce prošedivělého koně - Petra Loudín, a Fanda Herout vyzrál na Lukáše Veselého, bylo to již 3:0!

Radek Slavík bohužel neúspěšně uzavřel koncovku pátého setu s Přikrylem, a když Dan Nevřela podcenil utkání se Svobodou, soupeř se nejen vrátil do hry, ale dostal na koně. Na tom totiž doskákal až na neskutečný obrat 3:8! Blanští předváděli velice kvalitní výkony. Jakékoli chyby tak rozhodovaly o úspěchu či neúspěchu. Tak zápas i pokračoval, protože SKC kontrovalo na 7:8!

Vyrovnat měl Fanda Herout s Vaculíkem, když vedl 1:0 a 7:5 zahodil vekou šanci, set nedotáhl a pak už tahal za kratší konec. Remízový bod Blanska navíc potvrdil hned v zápětí Přikryl vítězstvím nad Škopinem a ještě jistil Svoboda s Radkem. Byla z toho prohra 7:10, ale se ctí.

Autor článku: František Herout