Oslabený Tennisline prohrál v těžkých podmínkách ve Vodňanech 7:10.
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Vodňany 7:10
23.01.2016 15:00 venku
Odkaz:
Hráč zápasu:
Pavel Škopek
   O víkendu čekalo na zručský A-tým dvoukolo v jižních Čechách. V sobotním zápase se tak Zruč představila ve Vodňanech, kde na ní čekaly nepříjemné podmínky v podobě zimy, kluzské podlahy nebo nezajištění pitného režimu. Největší problém však měla Zruč se sestavou, protože se do ní nedostali hned tři hráči – Dan Nevřela, Petr Uher a Petr Loudín kvůli zranění kolena, a tak je musely zastoupit posily z B-týmů v podobě Blehiče a Toma Herouta.

Úvod přitom vypadal pro hosty velice slibně. Duo Herout F.-Škopek si poradilo s dvojicí Hach-Hubáček i přes neregulérní servis Hubáčka 3:0 a Blehič s Tomášem vedli 2:1. Jenže zručský pár vedení neudržel a v pátém setu padl – stav 1:1.

K první dvouhře se postavil Škopíno s Borovkou a Pavel měl velké problémy, sedvič domácího hráče nadělal našemu mladíkovi mnoho problémů, a tak musel zápas otáčet ze stavu 0:2, což se mu povedlo a zvítězil 3:2. Na vedlejším stole stál naproti střelci Hachovi Fanda. Ten přes menší problémy utkání zvládl a ve čtyřech setech zvítězil. Blehiče čekal v prvním zápase levoruký Hubáček, který i díky svému „schovanému“ servisu vyhrál 3:1. Tomáš Herout v prvním setu zaskočil Davida, ale to bylo bohužel vše, vodňanská jednička pak zápas otočila a po vyrovnaných setech zvítězila 3:1. Stav 3:3.

Druhá runda začala lépe pro domácí, kdy Hach v pěti setech přemohl Škopína. Fanda Herout se při zápasu s Hubáčkem příliš nezapotil – 3:0, za to Blehiče čekal těžší zápas. Domácí David sice vedl 1:0, ale hráč SKC otočil zápas na 2:1 a ve čtvrtém setu vedl ještě 9:8, ale toto vedení neproměnil a nakonec padl v pátém setu 11:7. Tomáš na nepříjemný sedvič Borovky recept nenalezl a prohrál 3:0. Stav 4:6.

Třetí pětisetový zápas svedl Škopíno, tentokrát s Hubáčkem. Pavlovi servis soupeře značně vadil, ale i tak se s tím vypořádal a v pátém setu rozhodl o své výhře. Fanda utkání s Davidem nezvládl hlavně psychicky a prohrál 0:3. Blehič ani Tomáš na Borovku resp. Hacha nestačili – stav 5:9.

V posledním zápase si Škopíno poradil s Davidem a Fanda s Borovkou. Stinnou stránkou zápasu Fandy je žlutá karta, která je v této sezóně již třetí. Blehič v posledním zápase prohrál s Hachem a Tomáš duel s Hubáčkem už nedohrál. Tennisline tak prohrál 7:10, z čeho nemůže mít nikdo radost. Vodňany sice vyhráli, podmínky a reakce rozhodčích u stolku však vzbuzují v mnoha z nás otázku, zda-li je to na úroveň třetí ligy.

Autor článku: Pavel Škopek