SKC Zruč n.S. TENNISLINE - AC Sparta Praha "B" 5:10
10.01.2016 10:00 venku
Odkaz:
Hráč zápasu:
Herout František
   Nedělní dopoledne nabídlo ve Spolkovém domu šlágr kola mezi na Nový rok čtvrtou Zručí s druhou Spartou Praha „B“. Oproti soupeři ACS byli domácí v dost oslabené sestavě, a tak doufali v pouhý zázrak a zaskočení soupeře, což se jim málem podařilo na podzim, kdy prohospodařili vedení 8:6.

SKC drželo s favoritem krok do stavu 2:2, když Fanda Herout s Pavlem Škopkem ovládli čtyřhru proti Kocábovi s Juklíkem a Fanda Herout ve svém úvodním utkání dokázal porazit Jana Kuchaře 3:1. Když čtyřhra domácích leváků kapitulovala a stejně tak i Marek Němec s Cholínským, pustil se soupeř do výrazného úniku. Petr Loudín měl s Juklíkem trochu smůly a v té se inspiroval i Škopino, který vedl s Kocábem 1:0 8:1, set prohrál, což ho natolik rozhodilo, že zpočátku studený soupeř se v pátém setu vyhecoval k výbornému výkonu a Škopina udolal. Stav 2:4

Úvodní tři utkání Němce, Loudína a Škopina byla z našeho pohledu neúspěšná, a tak za stavu 2:7 Fanda korigoval vyhranou koncovkou čtvrtého setu s Kocábem na 3:7. K němu se po skvělém výkonu přidal i Petr Loudín, který svou nízkou obranou vybojoval vítězství s Kuchařem soupeře mírně znervóznil. Větší klid do jeho řad ale poslala nejčerstvější posila Sparty, Jan Cholínský, který se po dvou vyrovnaných setech ujal kormidla a Škopina porazil 3:1. Utkání stále nebylo pro Zruč ztracené, což zkusil potvrdit zatím neporažený Fanda, když porazil Juklíka a snížil na 5:8.

Marek Němec v duelu s Kocábem bojoval, ale proti silnému soupeři byl krátký. Pokyn k závěrečnému obratu mohl dát Pavel Škopek, který nastoupil do souboje psychicky nalomených hráčů proti Kuchařovi. V pátém setu nakonec zvítězil ten výřečnější, Kuchař a rozhodl tak o konečném vítězství Sparty 10:5!

Kapitán družstva domácích na závěr shrnul: „Před víkendem jsme doufali v odvrácení debaklů a to se nám podařilo. Zápas s El Ninem se překvapivě rozhodoval na hraně kolem remízy, ale dnešní zápas patřil favoritovi. Škopino měl dva zápasy na pět setů, kdyby je vybojoval, také mohlo být jinak, ale to bychom chtěli moc. Budeme se teď soustředit na přípravu na následující dvojutkání v Jižních Čechách, kde chceme bodovat a vnést do našich řad větší klid. Co se týče výkonů hráčů, musím říct, že to určitě nebylo zklamání“