Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Dne: 28.02.2016
Jiří Kamarýt při svém druhém startu v 3.lize vybojoval již podruhé vítězný bod SKC!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Plzeň V "B" 10:6
Konání:
28.02.2016 10:00 doma
Odkaz:
Hráč zápasu:
Jiří Kamarýt
   Nedělní duel s předposledním celkem tabulky, Sokolem Plzeň V. „B“, mohl být pro ligové Áčko klidným, jelikož si udržení v soutěži pojistilo už v sobotním zápase s Borem. Tennisline se tentokrát obešel bez Dana Nevřely, kterého nahradil navrátivší se Petr Uher a Tomáše Herouta, resp. Pavla Škopka, místo kterých se v sestavě podruhé v této sezóně objevil Jiří Kamarýt! Z podzimního složení hostů zbyl pouze Standa Šlehofer, kterého doplnil Budín, Frůhauf a náhradník Helus.

Domácím se před zaplněnou hernou povedly čtyřhry, když po rychlé výhře dvojice Uher-Loudín zvítězila i tradiční dvojka Zruče v mládežnických kategoriích před zhruba 7-10 lety, Herout-Kamarýt, kteří porazili silnější z dvojic soupeře, Frühauf-Budín.

Jirka na vítězství v deblu nenavázal a s Budínem padl 0:3 a bod nepřidal ve svém prvním soutěžním utkání po deseti zápasech bez účasti uzdravený Petr Uher proti Frühaufovi. Důležitý bod ale získal Petr Loudín, který ve čtyřech setech pochytal Šlehofera, a když po rychlém duelu s Helusem přidal čtvrtý bod Fanda Herout, domácí se udrželi vedení 4:2.

SKC následně sahalo po úprku, když po prohře Petra Uhera s Budínem bojoval Petr Loudín s Frühaufem. Když Petr ve třetím setu ztratil vedení 6:0, zdál se být za stavu 1:2 z jeho pohledu bod ztracen, ale Petr si vyprosil pátý set. V tom se soupeři tahali, ale v koncovce odskočil host a vyrovnal na 4:4. Fanda ale ve třech setech porazil Šlehofera a nechal vyniknout Jirku Kamarýta s Helusem. Kama zvládl odvrátit hned několik setbolů soupeře ve třetím setu, což se ukázalo jako rozhodující a výhrou 3:1 vrátil SKC do dvoubodového odstupu.

Na Budína nestačil ani Petr Loudín, za to Frühauf poznal první chuť porážky od Fandy Herouta a to po bleskových třech setech, kdy se domácí hráč rozehrál k velice dobrým úderům. Jirka Kamarýt bohužel nevyužil dobře rozehraný čtvrtý set se Šlehoferem a kapituloval, což ho vyhecovalo až ke žluté kartě, ale vyrovnání hostů odmítl domácí Bejk, Petr Uher, který přehrál Heluse 3:1! Stav 8:6

Souboj jedniček sliboval vyvrcholení mistrovského utkání, ale Fanda nedal Budínovi šanci k zisku žádného ze tří sad a ukončil tak den s čistým kontem. Na krásných 10:6 mohl zvýšit Jirka Kamarýt proti Frühaufovi. Jirka vedl 2:0 na sety, ale třetí set ztratil vysokým rozdílem. V tom poslední se ujal vysokého vedení o pět balónků, ale soupeř ze západočeské bašty se nedal a vynutil si dramatickou koncovku. V té se před domácím publikem opět předvedl Jirka Kamarýt a po zimním zavření derby s Vršovicemi ukončil i utkání s Plzní na konečný stav 10:6!

Ani tato koncovka vítězného zápasu neunikla kamerám zručských análů, ve kterých Jirka v zápalu nadšení z výhry a vypražení těla z kocoviny glosoval slovy: „Díky hoši, díky hoši!“ SKC se tak usadilo na šestém místě tabulky s dvoubodovým deficitem na páté Polesí a náskokem čtyř bodů na sedmé Loko Vršovice. Právě tento soupeř čeká Tennisline za 14 dní v Praze spolu s celkem Michle. Toto dvojutkání je posledním v mistrovské sezóně 2015/2016 a rozhodne o konečném umístění našich borců.