Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Dne: 19.04.2014
Ligový sen se stal skutečností! Zruč postupuje do vyšší soutěže a přepisuje dějiny!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Roztoky 9:7
Konání:
19.04.2014 17:00 doma
Odkaz:
Hráči zápasu:
Daniel Nevřela
   Obrovské drama očekávalo třetí a rozhodující finále play off středočeské Divize. V prvním duelu obrátil nepříznivý stav v podobě 4:7 hostující celek Zruče, ovšem na domácím území přijmul debakl 2:10. Statistiky pak odhalily, že Zruč je v podstatě méně favorizovaným celkem, a tak bylo zaděláno na opravdové drama!

SKC Zruč nechalo i přes poslední dvě zklamání celistvou čtyřhru František Herout a Pavel Škopek. Oproti tomu Roztoky postavili výkonnostně nejsilnější individuality Michala Smrčka a Špačka, což byl první rozhodující okamžik. Domácí duo totiž bravůrně zvládlo vstup do utkání a poměrem 3:0 na sety deklasovalo silnou dvojici západních pražanů.

Vedoucí domácí, František Herout, výrazně zamíchal úvodním rozložením sestavy a ukázalo se to být jako dobrý tah. Hned v prvním utkání totiž Dan Nevřela po důležitém vítězství ve druhém setu zvítězil 3:1 nad Smrčkem a stal se tak prvním hráčem SKC, který dokázal tohoto borce kdy porazit. Na vítěznou vlnu bohužel nedokázal navázat Pavel Škopek, který po nešťastných koncovkách ani tentokrát nevyzrál na Špačka. Menší bolístkou domácích byla hladká prohra Petra Uhera s jmenovcem Levencem, ovšem na 3:2 ujistil domácí František Herout jasnou výhrou s Jiřím Jiráskem.

Pavel Škopek proti Smrčkovi nepřekvapil, ale to mohl udělat Petr Uher, když vedl nad Špačkem již 2:1 a 10:8. Hostující hráč se však z mečbolů zázračně vyškrábal a v pátém setu si dokráčel pro vítězství. Naopak František Herout stahoval neustále náskok Petra Levence. Fanda se trápil na bekendu a strach ho donutil v pátém setu stahovat deficit 3:8, což se mu nakonec podařilo, ovšem v samotné koncovce prohrál a zdálo se to být jako jeden z rozhodujících okamžiků, který hosty nakopl. Dostali se totiž do vedení 5:3! Dan Nevřela však dokázal čelit hrozbě zvané Jirásek a vítězstvím ve čtyřech setech stáhl na rozdíl jediného zápasu.

Michal Smrček měl co dělat, aby přehrál skvěle bránícího a bojujícího Petra Uhera, ovšem v pátém setu zvyšoval na 6:4 a s domácími bylo zle! Fanda Herout měl na sobě velký tlak, kdy musel vyhrát, ovšem překvapivě uvolněn po nevydařeném duelu s Levencem přehrál Špačka 3:0 na sety! To odstartovalo domácí šňůru, kterou navázal Dan Nevřela s Levencem a Pavel Škopek s Jiráskem! Stav 7:6 pro domácí!

Vyrovnaný duel sledovalo místní obecenstvo mezi Fandou Heroutem a Michalem Smrčkem. Fanda Michala nedokázal nikdy porazit, ale ujal se vedení 2:1 na sety. Poté ho opustilo štěstí a soupeř si dokráčel pro vítězství 3:2. Mezitím Dan Nevřela prohrával se Špačkem 0:2 na sety a vypadalo to zle. Dna se však zázračně dokázal zmátořit a vybojovat vítězství 3:2!!! To se ukázalo být rozhodující. Pavel Škopek totiž i navzdory své nezkušenosti zvládnul svou úlohu bravůrně a poprvé v sérii dokázal ve třech setech zdolat Petra Levence. To vážení znamená stav 9:7 a velké oslavy v řadách SKC!!!

Tennisline tak velebí svého sobotního hrdinu Dana Nevřelu včetně dvojice Herout-Škopek. Petr Uher bojoval jako lev, za což mu patří velké poděkování a obdiv za úvodní utkání série, ve kterém trojnásobně bojoval a stal se tak hlavním strůjcem úspěchu! Obrovskou dramatičnost dokazuje před vyprodaným Spolkovým domem i fakt, že byly hlavním rozhodčím Stanislavem Dolejším uděleny hned čtyři žluté karty!