Béčko získalo v Klučově devět bodů a postupuje do finále
16.04.2011 17:00 venku
Odkaz:
Hráč zápasu:
Libor Budjač
    Poté, co Áčko získalo postup do finále bez boje a Céčko jednoznačně zvítězilo ve Zbraslavicích, bylo posledním družstvem bojujícím o postup do finále Béčko. V sobotu 16. dubna ho přivítal TJ Klučov ve druhém utkání semifinálové série. Po domácím vítězství 10:7 stačilo Béčku v Klučově uhrát devět bodů zajišťujících remízu. K utkání odcestovala kompletní pětice hráčů společně s vedoucím družstva Václavem Heroutem.

Úvodní čtyřhry přinesly stejné zápasy jako v prvním utkání. Obě čtyřhry se rozhodovaly až v pátém setu. Pro Béčko získala stejně jako ve Zruči bod dvojice Libor Budjač, Pavel Jandejsek. Do dvouher nenastoupil oproti domácímu utkání Pavel Jandejsek, kterého nahradil Leoš Fiala. První dvě dvouhry se stejně jako čtyřhry hrály na maximální počet setů a body si znovu obě družstva rozdělila. Pavel Škopek nestačil na Davida Kurela a Libor Budjač porazil Petra Martina. Do vedení 4:2 dostali hosty Tomáš Herout, který porazil 3:0 Petra Chlumského, a Leoš Fiala, který překvapil vítězstvím 3:1 nad Václavem Trnkou. V dalších zápasech Pavel Škopek nedokázal prostřelit dobře bránícího Petra Martina a Libor Budjač si bez problémů poradil s Petrem Chlumským.

Za stavu 5:3 nastoupili Tomáš Herout proti Václavu Trnkovi a Leoš Fiala proti Davidu Kurelovi. Oba zápasy se nejdříve vyvíjely pro Béčko pozitivně. V jednu chvíli vedl Leoš 2:1 na sety a Tomáš ve třetím setu za stavu 1:1 vedl 7:1. Bohužel oba své zápasy do vítězného konce nedotáhli a domácí srovnali na 5:5. Naštěstí se poté konečně prosadil Pavel Škopek s Petrem Chlumským a Libor Budjač poměrně suverénně přehrál Václava Trnku. Béčko tak bylo dva body od postupu a znovu souběžně nastoupili Tomáš Herout a Leoš Fiala. Leoš dokázal proti materiálu Petra Martina podat soustředěný výkon a zaslouženě zvítězil 3:1. Zápas Tomáše Herouta s Davidem Kurelem byl o poznání dramatičtější a rozhodovalo se až v koncovce pátého setu, kde byl nervóznější domácí hráč. Hosté tak mohli slavit postup do finále.

Vzhledem k tomu, že Pavel Jandejsek odjel již v průběhu utkání za pracovními povinnostmi, musela zbývající pětice absolvovat dobrodružnou zpáteční cestu v jednom autě. Na večeři v Kostelci n.Č.l. se kromě vítězství a postupu do finále zapíjely i Tomášovi narozeniny. Do Zruče se výprava vrátila po cestě přes Vlašim (vysazení Libora a Pavla Š.) a Trhový Štěpánov (referování o výsledku a oslava s Pavlem J.) až po 23té hodině. Ve finále čeká Béčko vítěz základní části Sokol Benešov, který přešel přes Sokol Kutná Hora "B". První utkání se hraje v Benešově 23. dubna.