Áčko vyhrálo úvodní finálové klání v Kutné Hoře a ujalo se tak vedení v sérii
SKC Zruč nad Sázavou - Sokol Kutná Hora 10:5
29.01.2011 15:00 venku
Odkaz:
Hráč zápasu:
celý tým
   Po postupu našeho A-týmu přes celek Bělé došlo na očekávaný souboj dvou největších předsezónních favoritů na postup, tedy SKC Zruče n.S. a Sokola Kutné Hory. Právě kutnohoráci přešli přes rezervu Sadské, a tak se kvalifikovali do finále. Obě střetnutí těchto celků v základní části skončily remízou, a tak se dal očekávat tuhý boj a každý bod. Naši hráči dorazili k utkání včas, až na Karla Šmidta, který ukázal svou slabší stránku: nespolehlivost, a nechal si ujet vlak, který mimojiné přijížděl přesně na čas. To náš celek mírně rozhodilo, ovšem brzy se podařilo hodit částečné zklamání za hlavu a pořádně se na soupeře namotivovat.

Příjemným překvapením se pak staly čtyřhry, když Nevřela s Fialou zvítězili ve třech setech proti Štusovi s Maruščákem. Problémy však měl Herout s Kamarýtem, ovšem v pátém setu své soupeře Uhra s Liberským naštěstí přehráli 3:2. Právě vydařený začátek se tak stal jedním ze stavebních kamenů možného úspěchu. V dalších zápasech tým podržela dvojice Daniel Nevřela a František Herout, když zvýšila již na 4:0 po výhrách nad Tomášem Maruščákem, resp. Karlem Liberským poměrem 3:0. Soupeř kontroval získanými body Radka Štuse s Jirkou Kamarýtem a Petra Uhera s Leoše Fialou. Čtyřbodový náskok však hostům vrátila opět dvojice Nevřela, Herout, když zvládli své zápasy s Liberským a Štusem.

Právě následující boj mezi Kamarýtem a Uherem se stal jedním z rozhodujících okamžiků celého utkání. Jirka sice prohrál set, ve kterém již vedl 8:2, 8:11, nicméně v pátém setu zázračně vstal z mrtvých a otočil nepříznivý stav 5:9. Tento zápas pak domácího hráče natolik rozhodil, že v dalším průběhu utkání působil lehce odevzdaně. Přidal tak důležitý sedmý bod Zruče. Leoš Fiala sice nestačil na dobře hrajícího Maruščáka, nicméně Nevřela i Herout své mače opět vyhráli a dostali tak tým do vedení 9:3.

Soupeř se pak snažil s nepříznivým stavem ještě něco udělat, když Liberský porazil Fialu a Maruščák v pěti setech Kamarýta, nicméně závěr utkání patřil Danielu Nevřelovi, který se ukázal jako spolehlivý tahoun a přidal desátý bod po vítězství s Petre Uherem.

Áčku se tak podařilo do finálové série vkročit tou správnou nohou a získat bod na půdě soupeře. Vyzdvihnout pak musíme zejména bojovnost našich hráčů a jejich odhodlání k vítězství. Odvetné utkání se uskuteční v sobotu 30.4. od 13:30hod. ve zručské sportovní hale a ač se to možná nezdá, rozhodně máme co zlepšovat. Soupeř z Hory se totiž nevzdá a do Zruče přijede daleko silnější. Přijďte proto podpořit náš celek a dotáhnout ho k vytyčenému postupu do divize...