A-tým se v Českém poháru probojoval mezi nejlepších osm týmů kraje
SKC Zruč nad Sázavou - TTC Brandýs n.L. 7:3
05.02.2010 19:30 doma
Odkaz:
Hráč zápasu:
-
    Toto dlouho očekávané klání se neslo v pojmu "utkání roku". TOP divizní celek Brandýsa přijel do Zruče oslaben o dvě opory, které nahradili hráči B-týmu, kteří nastupují v KP1. Po skvělém vstupu do utkání si již domácí nenechali postup vzít.

Český pohár se hraje ve třech hráčích na každé straně. Utkání zahájil komentářem Josef Vrzáček, který přivítal největší diváckou kulisu za poslední několik let. V prvním zápase se představila čtyřhra Herout, Šmidt proti Holub, Šubrt. Domácí dvojici se podařilo nepolevit a nepustit soupeři ani jeden set. Po výhře 3:0 se oko diváka obrátilo na první dvouhry. V prvním duelu prohrával Karel Šmidt s Jaroslavem Šubrtem již 0:2, ovšem poté svůj výkon značně zlepšil a dokázal zápas otočit na 3:2. Další bod přidal i Jiří Kamarýt, který sice s problémy, ale přeci porazil Tomáše Nekolu 3:1, kdy rozhodla hlavně koncovka třetího setu, kterou dokázal domácí hráč vyhrát. První kolo uzavřel František Herout, který nastoupil proti Zdeňku Holubovi a i přes časté výpadky dokázal vybojovat vítězství 3:1.

Úvod utkání již nemohl být lepší. Za stavu 4:0 se našemu týmu hrálo hned o něco líp, i když nervozita bylo opravdu velice znát. Jiří Kamarýt vlétl do utkání se Šubrtem skvěle, vedl již 2:0 na sety, ovšem nedokázal zápas dotáhnout do zdárného konce a v pátém setu se mu vůbec nepovedlo se soupeřem držet krok. Čtyřbodový náskok domácím vrátil František Herout, když porazil 3:0 Nekolu a k dalšímu zápasu přišel opět Karel Šmidt. Ten, už jako tradičně, prohrával se Zdeňkem Holubem 0:2 na sety. Nakonec měl co dělat a bojovat, aby zápas stejně jako se Šubrtem otočil a vybojoval výhru 3:2. To pro domácí znamenalo šestý bod a již jisté vítězství.

František Herout tak mohl do zápasu se Šubrtem nastoupit uvolněný, ovšem nestalo se tak. Jeho nervozita byla znát při každém úderu a na jeho výkonnosti to nechávalo značný dopad. Navíc se za stavu 1:1 8:5 nechal zbytečně rozhodit reakcemi publika a zápas prohrál 1:3. Prohře ovšem zabránil Jiří Kamarýt, který si v dalším pětisetovém zápase poradil se Zdeňkem Holubem a přidal již sedmý bod našeho týmu. Do posledního utkání nastoupil proti Nekolovi za Karla Šmidta Leoš Fiala ml.. Vůbec nehrál špatně, ovšem soupeř prokázal své zkušenosti a při troše štěstíčka zvítězil 3:1.

Velice nervózní zápas tak domácí dokázali vyhrát a připsali si tak postup mezi nejlepších osm týmu kraje. Odměnou početnému funclubu byla tombola, kterou uspořádal pan Leoš Fiala st., a kterou diváci určitě velice ocenili a i my jim tímto děkujeme za návštěvu.