Sokol Kutná Hora "C" - SKC Zruč nad Sázavou "B"     5:10

Místo:

Kutná Hora

Odkaz:

Zápis

K prvnímu semifinálovému utkání odjížděl "B"-tým sice v pozici vítěze základní části, ale s vědomím, že jeho soupeř mu uštědřil nejvyšší porážku v sezóně. Od tohoto utkání dokonce neuplynul ještě ani týden.

Na čtyřhry nastoupily v obou týmech osvědčené dvojice. Václav Herout a Leoš Fiala napravili zaváhání z minulého týdne a porazili 3:1 dvojici Jan Cihlář, Martin Kvíz. Tomáš Herout se Zdeňkem Jandejskem odehráli velmi vyrovnaný zápas s dvojící Martin Vala, Bohumil Sosnovec. Bohužel prohráli 9:11 v pátém setu. Vyrovnaný stav vydržel i po prvních dvouhrách. Tomáš Herout sice zaváhal v prvním setu, ale Martina Kvíze 3:1 porazil. Zdeněk Jandejsek nezískal ani set s Janem Cihlářem. Do vedení hostující družstvo dostali Leoš Fiala, který porazil 3:1 nejlepšího hráče základní části soutěže Martina Valu 3:1, a Václav Herout, který stejným poměrem přehrál Roberta Mundila.

I ve druhé sérii dvouher získali domácí bod pouze přes Zdeňka Jandejska, který nestačil na Martina Valu. Za velmi příznivého stavu 7:3 nastoupil Tomáš Herout proti Martinu Valovi a Zdeněk Jandejsek proti Robertu Mundilovi. Zdeněk Jandejsek zápas zvládl a zvítězil 3:1. Tomáš Herout svedl s Martinem Valou vyrovnaný souboj, ve kterém bylo vidět, že se potkali dva nejlepší hráči soutěže, kteří mají zkušenosti z vyšších soutěží. V téměř nekončící koncovce pátého setu vyhrál domácí hráč 18:16 a dal domácím ještě šanci. Devátý bod však v zápětí pro hosty získal Leoš Fiala, který porazil 3:1 Martina Kvíze. Vítězství tak mohl zajistit Václav Herout, ale poprvé zaváhal a prohrál s Janem Cihlářem 1:3. Desátý bod tak musel získat jeho bratr Tomáš, který v souboji s Robertem Mundilem nezaváhal a zvítězil 3:0.

V Play Off se utkání hrají jen do desátého bodu a tak utkání skončilo výsledkem 10:5. "B"-tým se tak ujal v semifinálové sérii vedení 1:0 na utkání. Druhé utkání, ve kterém stačí "Béčku" uhrát remízu, se hraje v sobotu 3.4. od 9:00 ve Zruči n.S. v herně "na družině". Případné třetí utkání by následovalo tentýž den od 13:00 také ve Zruči n.S.