Sokol Uhl.Janovice - SKC Zruč nad Sázavou "B"     3:10

Místo:

Uhlířské Janovice

Odkaz:

Zápis

K prvnímu finálovému utkání regionálního přeboru zajíždělo "Béčko" do Uhlířských Janovic. Soupeř skončil v základní části na druhém místě a v seminifále přešel bez větších problémů přes Star Tupadly. V základní části však "B"-tým obě utkání proti tomuto soupeři vyhrál.

Ve čtyřhrách měli zatím domácí v Play Off 100% bilanci, ale hostující sehrané dvojice jim připravily první prohry. Leoš Fiala a Václav Herout porazili 3:0 dvojici Michal Žoha, Jan Váša a Tomáš Herout se Zdeňkem Jandejskem vyhráli 3:2 nad párem Petr Švarc, Josef Číž. Na první dvouhry nastoupili tahouni "Béčka" Tomáš Herout a Leoš Fiala. Tomáš porazil bez problémů 3:0 Jana Vášu a Leoš hrál vyrovnaný zápas s jedničkou domácích Michalem Žohou, ve kterém otočil nepříznivý stav 1:2 a výhrou 3:2 udržel svou neporazitelnost v Play Off. Během toho zápasu stihli domácí získat i první bod, když Petr Švarc porazil Václava Herouta. Následně vedl Zdeněk Jandejsek nad Josefem Čížem 2:0, ale zápas do vítězného konce nedotáhl. Soubežně porazil Tomáš Herout 3:1 Michala Žohu a stav byl tedy 5:2 pro hosty. Následně si body obě družstva rozdělila, když Leoš Fiala porazil Petra Švarce a Václav Herout prohrál s Josefem Čížem. Asi definitivně zlomil odpor domácích Zdeněk Jandejsek, který vítězstvím nad Janem Vášou zvýšil na 7:3.

Následně Tomáš Herout ani Leoš Fiala nezaváhali a stav byl 9:3. Václav Herout nastoupil proti Janu Vášovi. Vyhrál první set, ale ve druhém domácí hráč změnil taktiku a srovnal na 1:1. Začátek třetího setu hostujícímu hráči utekl a Jan Váša vedl již 9:3. Václav Herout se však nezvdal a otočil stav na 10:9. První setbol ještě neproměnil, ale nakonec vyhrál 12:10. V tento okamžik již na druhém stole skončilo utkání Zdeňka Jandejska s Michalem Žohou, které vyhrál domácí hráč 3:0. Nastoupit tak musel ještě Tomáš Herout proti Josefu Čížovi. Protože však jeho bratr Václav čtvrtý set vyhrál 11:8, nemusel již Tomáš svůj zápas dohrávat.

V Play Off se počítají jen zápasy do vítězného bodu a tak se nepočítala prohra Zdeňka Jandejska a konečný stav utkání byl 10:3. Odvetné utkání se bude hrát v sobotu 17.4. od 9:00 v herně "na družině", příp. rozhodující utkání pak od 13:00.