SKC Zruč nad Sázavou "B" - Sokol Uhl. Janovice     12:6

Odkaz:

Zápis

Autor:

Václav Herout

14. listopadu zavítal do herny v budově školní jídelny momentálně třetí celek regionálního přeboru a loňský účastník KP2 Sokol U. Janovice. Obě družstva nastoupila v kompletních sestavách a čekalo se vyrovnané utkání.

Úvodní čtyřhry vyšly domácím na jedničku. Obě dvojice (Tomáš Herout, Zdeněk Jandejsek a Václav Herout, Leoš Fiala) porazily své soupeře 3:1. Během úvodních dvouher, do kterých nastoupil Leoš Fiala proti Michalu Žohovi a Václav Herout proti Josefu Čížovi, vypadl v herně elektrický proud a utkání muselo být na zhruba 30 minut přerušeno. Po obnovení dodávky elektrického produ dokázal Leoš Fiala svůj zápas 3:2 vyhrát. Václav Herout sice dokázal dovést zápas do pátého setu, přestože v okamžiku výpadku prohrával 0:2 na sety, ale pátý set získal hostující hráč. V dalších dvouhrách Zdeněk Jandejsek zvítězil 3:2 nad Janem Vášou a Tomáš Herout 3:0 nad Petrem Švarcem. Domácí tak vedli 5:1. Vyrovnané zápasy byly k vidění i nadále. Václav Herout znovu prohrál 2:3, tentokrát s Michalem Žohou. Naopak Zdeněk Jandejsek znovu dokázal pětisetový zápas vyhrát nad Josefem Čížem. Protože celkem s přehledem zvítězili i Tomáše Herout a Leoš Fiala, vedli domácí již 8:2. Rozhodnuto mohlo být již v následujících dvouhrách. Do třetice všeho dobrého znovu Zdeněk Jandejsek zvládl pětisetový zápas. S Michalem Žohou dokázal otočit i nepříznivý stav 5:9 v pátém setu. Tomáš Herout vedl nad Josefem Čížem 2:0 a vypadalo to, že přidá rozhodující bod. Hostující hráč však dokázal velmi dobrou hrou zápas otočit a připravit Tomášovi první prohru v soutěži. Vítězství však pojistil ihned v následujícím zápase Leoš Fiala, který s přehledem zvládl zápas s Janem Vášou. Za stavu 10:3 poté ještě prohráli oba bratři Heroutovi 9:11 v pátém setu. Václav s Petrem Švarcem a Tomáš s Michalem Žohou. Na závěr dokončil svůj bezchybný výkon Leoš Fiala, když porazil Josefa Číže. Václav Herout po třech prohrách 2:3 konečně vyhrál, s Janem Vášou 3:0. Zdeněk Jandejsek naopak prohrál 0:3 s Petrem Švarcem.

Protože momentálně druhý tým tabulky a příští soupeř "B" družstva Sokol Čáslav "B" překvapivě prohrál ve Starkoči, dostalo se "Béčko" v tabulce regionálního přeboru do trháku. Náskok na druhého se rozrostl na čtyři body. Další utkání hraje "Béčko" v Čáslavi 28. listopadu.